Hipnoza Lublin, zwana również hipnoterapią, to stan głębokiego relaksu i skupienia. To rodzaj medycyny umysłu i ciała.
Wyszkolony i certyfikowany hipnotyzer lub hipnoterapeuta poprowadzi Cię w ten głęboki stan skupienia i relaksu za pomocą wskazówek słownych, powtórzeń i obrazów. Kiedy jesteś pod hipnozą, ten intensywny poziom koncentracji i skupienia pozwala ci ignorować zwykłe rozproszenia i być bardziej otwartym na kierowane sugestie wprowadzenia zmian, które poprawią twoje zdrowie.
Jak działa hipnoza?
Nie do końca wiadomo, jak działa hipnoza. Jednak powszechnie uważa się, że w głębokim stanie skupienia i relaksu, który osiąga się dzięki hipnozie:
- Twój świadomy umysł jest wyciszony.
- Jesteś w stanie dotrzeć do tej części mózgu, z której pochodzą twoje myśli, przekonania, spostrzeżenia, doznania, emocje, pamięć i zachowania.
- W tym stanie jesteś bardziej otwarty na delikatne wskazówki od hipnoterapeuty, które pomogą ci zmodyfikować lub zastąpić nieświadome myśli, które kierują twoim obecnym zachowaniem.
Jakie są mity na temat hipnozy?
Mit: Hipnoza nie jest prawdziwa. To forma rozrywki.
- Hipnoza nie jest aktem scenicznym ani jakimś magicznym aktem. Hipnoza kliniczna to rodzaj terapii medycznej, która jest często stosowana jako część planu leczenia obejmującego tradycyjne podejścia medyczne.
Mit: Tracisz przytomność lub masz amnezję, kiedy jesteś zahipnotyzowany.
- Większość ludzi pamięta wszystko, co dzieje się podczas hipnozy. Pozostajesz świadomy tego, kim jesteś, gdzie jesteś i pamiętasz, co wydarzyło się podczas sesji hipnozy.
Mit: Jesteś pod kontrolą swojego hipnoterapeuty, kiedy jesteś zahipnotyzowany.
- Twój hipnotyzer lub hipnoterapeuta prowadzi hipnozę, ale hipnoza to coś, co robisz dla siebie. Nie możesz być zmuszany do robienia czegokolwiek wbrew swojej woli. Nie ujawnisz żadnych informacji, które chciałeś zachować w tajemnicy. Nie tracisz kontroli nad swoim zachowaniem. Hipnoza ułatwia doświadczanie sugestii, ale nie zmusza do pewnych doświadczeń.
Mit: Hipnoza to nic innego jak głęboki sen.
- Hipnoza nie śpi. Istnieją pewne głębsze formy hipnozy, które mogą sprawiać wrażenie, że śpisz, ponieważ twoje ciało jest bardzo spokojne i ciche, ale ty nie śpisz.